Комунальний кабінет абонента для Android

Зручніше користуватись додатком? Встановіть додаток для Android з Google Play  "Комунальний кабінет абонента"

 Незабаром розпочнеться поливний сезон, тож у  багатьох споживачів можуть виникнути питання щодо обліку води, яка витрачається на полив городу, присадибної ділянки чи просто прибудинкової території. Тут ми зібрали відповіді на найбільш популярні з них.

 Яким нормативним актом регулюються питання оплати за полив присадибних ділянок?

 Фізичними і юридичними особами, фізичними особами – підприємцями, які отримують або мають намір отримувати послуги з централізованого водопостачання, у разі відсутності або тимчасової несправності засобів обліку споживання води, керуючись законами України «Про питну воду та питне водопостачання», «Про житлово-комунальні послуги», «Методикою визначення нормативів питного водопостачання населення», постановою Кабінету Міністрів України №1107 від 25.08.2004 «Про затвердження Порядку розроблення та затвердження нормативів питного водопостачання», «Правил користування системами централізованого водопостачання та водовідведення в населених пунктах України»

 Як обліковується оплата за полив присадибної ділянки, якщо в мене немає приладу обліку?

 Норма витрати води на полив присадибних ділянок, покриттів із трави, зелених насаджень, квітів та газонів залежить від місячної кількості опадів згідно з даними Гідрометцентру, що випали на території регіону. При кількості опадів менше за середньостатистичні дані норми витрати приймається 6 л/м3 на добу, в межах середньостатистичних даних витрати приймаються 5 л/м3 на добу, більше середньостатистичного даних – 4 л/м3 на добу. Період поливу зелених насаджень складає з травня по серпень включно.

 У мене є присадибна ділянка, але я не користуюсь водою для поливу. Що робити?

 На виконання вимог законодавства та для уникнення непорозумінь в розрахунках, КП КМР "Костопільводоканал" рекомендує споживачам встановлювати прилади обліку води.  Завдяки цьому у споживачів з`явиться можливість регулювати та вести облік свого водокористування, економити та впливати на розмір водоспоживання у власному будинку.

 


 

Відповідно до рішення виконавчого комітету Костопільської міської ради від 13 травня 2020 року № 132 «Про затвердження нормативів (норм) споживання води для споживачів КП КМР «Костопільводоканал» та додатку № 2:

    - нарахування за поливний сезон з 01 травня  по 31 серпня 2023 року.

 

Вартість плати за полив 1 сотки присадибних ділянок громадян згідно розрахунку становить:

    - при кількості опадів менше за середньостатистичні дані норми витрати приймається 6 л/м3 на добу
100 м2 х 30 х 0,006* м3/добу х 19,49грн.** = 350,82 грн.

    - при кількості опадів  в межах  середньостатистичних  даних норми витрати приймається 5 л/м3 на добу
100 м2 х 30 х 0,005* м3/добу х 19,49грн.** = 292,35 грн.

    - при кількості опадів  більше середньостатистичних даних норми витрати приймається 4 л/м3 на добу
100 м2 х 30 х 0,004* м3/добу х 19,49грн.** = 233,88 грн.